בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

כמה עולה אפליקציה?

לשאול כמה עולה אפליקציה זה כמו לשאול כמה עולה בית :) שאלה שאנו פוגשים כל יום והתשובה מורכבת מהרבה פרמטרים משתנים המשפיעים על עלות הפיתוח.
כמה עולה אפליקציה

כמה עולה לפתח אפליקציה? זאת שאלת השאלות – חנויות האפליקציות של מערכות ההפעלה IOS ואנדרואיד, גדושות ביישומים שונים המבקשים לענות על צרכים שונים של קהל המשתמשים במכשירים החכמים.
כבר זמן רב שאתם מחזיקים ברעיון שאתם בטוחים כי הוא עתיד להפוך ל"דבר הגדול הבא"? אז כמה עולה אפליקציה, ואיך זה עובד?

ישנם סוגים שונים של אפליקציות, כאשר ניתן לחלק אותן ל-3 קבוצות עיקריות:

  • אפליקציות בידוריות – מטרתן היא בידורית, ויכולה לכוון לקהל יעד של ילדים, בני נוער, מבוגרים ואף לקהל יעד נרחב יותר. דוגמא לאפליקציה שכזו היא המשחק אנגרי בירדס.

  • אפליקציות מסחר – מטרת העל של בניית אפליקציות אלו היא למכור. בחלק גדול מהמקרים מדובר על אפליקציה שתומכת חנות קיימת, כמו חנות אופנה לדוגמא שניתן לרכוש ממנה גם בחנות במרכז הקניות וגם באמצעות היישום.

  • אפליקציות לשימוש פנימי – יישומים אלו משרתים עובדים לדוגמא, כאשר המבנה שלהם דומה מאד למבנה של פורטל ארגוני. באפליקציות אלו אין כל רווח כלכלי, אלא שהמטרה לרוב היא שיפור יעילות ושיפור החוויה של העובדים. 

סביר להניח כי אם מחיר פיתוח אפליקציות לא היה מצריך השקעה כספית גבוהה, גם אתם הייתם ממהרים להפוך את הרעיון הגולמי שלכם לאפליקציה בחנות האפליקציות.
מאחר וישנו מחיר כלכלי עבור פיתוח אפליקציה, מתבצעות שלל בדיקות מקדימות במטרה להבין כמה עולה לבנות אפליקציה, וממה מורכב המחיר.
השיקול הכלכלי מנחה רבים בהחלטתם האם לפתח את האפליקציה או לא, והגיע הזמן להבין מה ישפיע על העלויות הצפויות. 

פרמטרים שישפיעו על עלות פיתוח האפליקציה

ככל שתהליך בניית אפליקציה תהיה מורכבת יותר לפיתוח, כך העלות עולה. עבודה אל מול צוות מנוסה יקרה יותר, אך בהחלט משתלמת יותר. השקעה בעיצוב הגרפי באפליקציה תדרוש מכם להשקיע קצת יותר .

עוד לפני היציאה לדרך: הגדרת תקציב ותיאום ציפיות. אם יש דבר חשוב יותר מהמענה על השאלה כמה עולה לפתח אפליקציה, הרי שהוא הגדרת התקציב שלכם ותיאום הציפיות מבחינת מחיר פיתוח אפליקציות.
הגדרת תקציב חיונית ובמידה רבה הכרחית. כשאתם יוצאים לדרך עם פיתוח האפליקציה הן עם פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או פיתוח אפליקציות לאייפון, אתם צפויים לעבור מסע שכל תחנה בו מתומחרת בכסף. 

כשאתם מגדירים את התקציב מראש, אתם יכולים לחלק אותו לשלבים שונים לאורך הפיתוח, ולהיות דרך קבע עם יד על הדופק באשר להוצאות ביחס אל מחיר פיתוח אפליקציה לעסק, ועד כמה נשארתם תחומים בו ונאמנים אליו.

ומה באשר לתיאום הציפיות? לא אחת, הגדרת התקציב מתבצעת בהתאם לציפיות הכלכליות מהאפליקציה.
חשוב מאד שתגדירו לעצמכם מהי מטרת האפליקציה שלכם, במקרה בו אתם משקיעים בה במטרה להפוך אותו ל"נכס מניב".
חשוב שתנסו להגיע להערכה משוערת באשר לצפי ההכנסות, תוך כמה זמן תחזירו את ההשקעה וכיוצא בזה. 

כמה עולה לפתח אפליקציה, וחלוקת תקציב נכונה

חברת הפיתוח תוכל להמליץ לכם לגבי חלוקה מתאימה לתקציב ולמטרות שלכם. מה שבטוח הוא שהחלק המשמעותי ביותר בתקציב צריך להיות מוקדש לפיתוח בעצמו, כאשר באחוזים מדובר על בין 45%-55% מכלל התקציב, ללא כל תלות בגובהו. שימו לב כי התקציב שלכם צריך להיות מחולק גם למעצבים, בודקי תוכנה וכיוצא בזה. 

במה כדאי לבחור: חברה או פרילאנסר?

אחת השאלות השכיחות ביותר, חוץ מכמה עולה אפליקציה – היא האם כדאי לפתח את האפליקציה באמצעות חברה לפיתוח אפליקציות או באמצעות מפתח פרילנסר.

בעת שאתם עובדים אל מול פרילנסר, אתם עובדים אל מול אדם אחד שאין לו גיבוי – פשוט מאחר וכוח העבודה שלו מתחיל ומסתכם בו.
כשאין גיבוי שכזה, אתם עתידים למצוא עצמכם חסרי אונים בעיכובים בדד-ליין, באתגרים מקצועיים שאין להם מענה ובמקרים של אירועים בלתי צפויים הפרוייקט גם יכול להיעצר.
עבודה אל מול חברת פיתוח אפליקציות מעניקה לכם את השקט כי אתם מקבלים את המענה המקצועי הנרחב, תוך שיש לכם על מי לסמוך בכל שלב בדרך.

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

חברה לפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שאלה?
כתבו לנו!