בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

אפליקציית נייטיב או אפליקציית ווב? מה עדיף?

אנשים רבים מתעניינים היום בתחום של פיתוח אפליקציות, אך לא כולם מכירים את היתרונות והחסרונות של פיתוח אפליקציית נייטיב או אפליקציית ווב.
אפליקציית קופת מגן

יש לזכור כי ישנו הבדל מהותי בין שני סוגי האפליקציות, לכן חשוב לתת על כך את הדעת ולבחור באופציה המתאימה ביותר עבורכם. מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח את ההתאמה המושלמת ביותר לצרכים שלכם. יש לזכור כי אפליקציות פשוטות יותר יתאימו לפיתוח בתור אפליקציות ווב, ואילו אפליקציות מסורבלות יותר יצריכו פיתוח בתור אפליקציות נייטיב. כמו כן, הדבר תלוי בתקציב העומד לרשותכם, מאחר ויותר זול לפתח אפליקציית ווב מאשר אפליקציית נייטיב. יש לקחת בחשבון גורמים רבים, לכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום.

מהי אפליקציית ווב ומהם היתרונות והחסרונות שלה?

אפליקציית ווב, או בשמה השני- אפליקציית רשת, קיימת בדפדפני האינטרנט השונים. יש לזכור כי ישנו הבדל בין אפליקציות רשת לבין אתרי אינטרנט, מאחר ואתרי האינטרנט מסוגלים לספק הרבה יותר אינפורמציה, בעוד שאפליקציית הווב מרכזת את המידע הנחוץ, במטרה לשפר את הפונקציונליות. יש לציין כי לעומת אפליקציות המובייל, המצריכות הורדה מחנות האפליקציה, אפליקציית ווב נטענת בדפדפנים השונים ואינה תופסת מקום אחסון יקר ערך במכשיר הנייד של המשתמש. נהוג לבנות את אפליקציית הווב באמצעות CSS, ג'אבה סקריפט ו – HTML5 באמצעות תבניות שונות, אך לא קיימת ערכה לפיתוח התוכנה הנדרשת. מדובר על אפליקציות פשוטות ומהירות לבנייה, אך לרוב הן אינן מכילות את התוכנות הקיימות באפליקציות הנייטיב. חסרה להן הפונקציונליות של אפליקציות נייטיב, כמו היכולת לפעול ללא חיבור לאינטרנט. מדובר על אפליקציות פשוטות לבנייה ותחזוקה, הנחשבות לאופציה זולה יחסית.

מהי אפליקציית נייטיב ומהם היתרונות והחסרונות שלה?

מדובר על הסוג הנפוץ ביותר של האפליקציות, המותאמות לפלטפורמות שונות וכתובות בשפות שונות. אפליקציות אלו מפותחות בסביבת פיתוח ייעודית, המתאימה למערכת ההפעלה הרצויה לכם. ישנם כלים לפיתוח וערכה לפיתוח תוכנה, שניתן להשתמש בהם על מנת להקל על התהליך. אפליקציות אלו נחשבות למהירות יותר ביחס לאפליקציות הווב, מאחר והן מותאמות לפלטפורמה ספציפית. אפליקציות אלו מאופיינות בביצועים הטובים ביותר וניתן להוריד אותן מחנות האפליקציות. אפליקציות נייטיב אינן מחייבות חיבור לאינטרנט והן מספקות חווית משתמש טובה יותר. מצד שני, פיתוח האפליקציה מחייב ללמוד שפות פיתוח שונות, לכן יש צורך במפתחים מנוסים. תהליך הפיתוח יהיה יקר יותר, אך מדובר על חיסכון משמעותי בהוצאות בטווח הרחוק. אפליקציות אלו מאופיינות בביצועים טובים, מאחר והיא משתמשת בתכונות של המכשיר. הדבר יגדיל את הנאמנות של הגולשים ויגדיל את הרווחיות שלכם.

אנו בחברת שטיבל קום נשמח לספק לכם שירותי פיתוח אפליקציית נייטיב או אפליקציית ווב. אנו מתמחים בתחום כמעט שני עשורים ונשמח לתרום לכם מהידע והניסיון הרב שצברנו לאורך השנים. לקבלת ייעוץ מקצועי ומידע נוסף, צרו קשר!

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

חברה לפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שאלה?
כתבו לנו!