בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

אפליקציה מניעה

ישנן אפליקציות שזוכות בחיבת הקהל, בעוד אחרות שלא מצליחות לשרוד במבחן הזמן. איך בונים אפליקציה שתביא לכם תנועה? נוסחת קסם אין, אבל טיפים לדרך בהחלט יש!

גם אתם העסקתם את עצמכם זמן רב בגיבוש רעיון לאפליקציה. חנויות היישומים זוכות לביקורים של המוני משתמשים בכל יום, כאשר ישנן אפליקציות שזוכות בחיבת הקהל, בעוד ישנן כאלו שלא מצליחות לשרוד במבחן הזמן. מטרת העל שלכם ככל הנראה, היא לא רק להפוך את הרעיון שלכם לאפליקציה בחנות היישומים, אלא שתרצו לבנות אפליקציה שתיהנה מתנועה דינאמית, משתמשים חדשים שמורידים אותה ומשתמשים קיימים שממשיכים לעשות בה שימוש.
 
אז נוסחת קסם אין, אך בהחלט ישנם כמה טיפים שכדאי להיצמד אליהם. המטרה? לתת למשתמשים חדשים סיבה טובה להוריד את האפליקציה, ולאלו שכבר הורידו אותה להמשיך ולהשתמש בה. המון פעמים אפליקציות יורדות אל מכשירי המשתמשים לאחר שהם קיבלו המלצה מחבר טוב או קולגה לעבודה. ככל שמקפידים יותר על בניית אפליקציה איכותית ומדוייקת, כך היא גם זוכה ביחסי ציבור טובים יותר. מי שיוצא מכך נשכר הוא אתם!
 
עד כמה המערכת נוחה לשימוש?

הדבר הבסיסי ביותר הוא להבטיח אפליקציה שנוחה לשימוש. נסו לחשוב על עצמכם מורידים אפליקציה חדשה שנראית לכם מבטיחה, אך מיד עם הכניסה אליה אתם מגלים ממשק מסורבל, תגובה איטית לכל פעולה, עיצוב לא מרשים ותחושה כללית של שביעות רצון מאד נמוכה. ממשק ידידותי מאפשר לכל המשתמשים ליהנות מחווית שימוש טובה – כזו שתחזיר אותם פעם נוספת אל האפליקציה שלכם.
 
דעו אל מי אתם מכוונים את האפליקציה


כנראה שזהו לא המדריך הראשון שאתם קוראים, וגם אתם הבנתם כי איפיון קהל היעד מסתמן כאחד הדברים החשובים ביותר בתחום פיתוח אפליקציות. האם תוכלו לדמיין לעצמכם ילדים שירצו לצפות בסדרה בשחור-לבן או קהל של ישראלים שיהיה מעוניין לקרוא עיתון בשפה הרוסית? מובן שלא. הסיבה? חוסר התאמה אל קהל היעד.
 
דומה הדבר בדיוק עם האפליקציה שלכם: דעו אל מי אתם מכוונים! במכשירים החכמים עושים שימוש קהלים רבים: מנערים, דרך חבר'ה צעירים בסטטוס של סטודנטים, אנשים בוגרים, בני גיל שלישי וכן הלאה. ישנן המון קבוצות באוכלוסיה שניתן להגדיר על פי מין, גיל, תחומי עניין, סטטוס בחיים וכן הלאה. בכדי שהאפליקציה שלכם תביא תנועה, היא חייבת להיות מותאמת לקהל היעד הספציפי שלכם. הסיבה? היא תמשיך ליצור באז, משתמשים קיימים ימליצו לחדשים וכך ישנה סבירות שהיא תחזיק לאורך זמן.
 
בידול עסקי, רעיון חדשני
הכל מתחיל ונגמר בסופו של דבר ברעיון מעולה שיש לכם לאפליקציה. אל תשכחו לרגע כי חנויות האפליקציות קורסות תחת יישומים חדשים, כאשר רובם מנסים לשחזר הצלחות קיימות. נסו גם אתם לחשוב מה מייחד אתכם ואת האפליקציה שלכם, מהו הערך המוסף שאתם מעניקים, מה אתם מציעים שאחרים לא ועל איזה צורך אתם רוצים לענות. כשחושבים על אפליקציה שתביא תנועה, צריך גם לחשוב על סיבה מספיק טובה לגרום למשתמשים להמליץ עליכם ולהפיץ את בשורתכם.


אפליקציה מעוצבת וחווית משתמש – עד כמה היא קריטית?
ישנו קשר ישיר בין עיצוב האפליקציה ובין החוויה הנוצרת בסופו של דבר אצל המשתמשים. אם רוצים להשתמש בדימוי אחר, נסו לחשוב על עצמכם עובדים במשרד מעוצב ומאובזר היטב, ונסו גם לחשוב על עצמכם עובדים בחלל צפוף, לא מעוצב ולא מעורר השראה. הרי שחווית העבודה שלכם נפגעת, וסביר מאד כי תחפשו את דרככם החוצה. המוטיבציה? ליהנות מאווירה מפרה ונעימה יותר.
 
בדיוק כך עם האפליקציה: העיצוב שלה משפיע רבות על החווית השימוש, כאשר המון פעמים רק העיצוב לבדו יכריע האם המשתמשים יכנסו אליה פעם נוספת, או יסירו אותה מהמכשיר שלהם.לסיכום: אם כבר יש לכם תשובות לכל השאלות וגם אם לא, אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ונשמח ללוות אתכם בתהליך המרתק.
בהצלחה.

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
הקודם
הבא

שאלה?
כתבו לנו!