בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

אפליקציית PWA

המומחים של שטיבל כאן כדי להציג בפניכם את היתרונות של אפליקציית PWA ולקבל את כל הכלים שיעזרו לכם בהחלטה האם היא מתאימה לעסק שלכם.

הבעיה – מורכבות של פיתוח אפליקציה רגילה

אם הגעתם לשאלה האם לבנות אפליקציית PWA, בטח יש לכם כבר אתר אינטרנט, אתם פעילים ברשת, ומעונינים להגדיל את המכירות או השירות ללקוחות שלכם.

ישנם מספר פתרונות טכנולוגיים והבולט שבהם הוא פיתוח אפליקציה נייטיב או היברידי, לפתרון הזה יש יתרונות גדולים מאוד, ועליהם סיפרנו במאמר מיוחד שכתבנו על כך בלינק הבא "כל הסיבות לבנות אפליקציה בעסק שלי", יחד עם זאת לאפליקציות קלאסיות יש מספר חסרונות בולטים וחשוב להכיר אותם לפני שניגשים לתהליך של פיתוח אפליקציה.

אפליקציה קלאסית

באפליקציה קלאסית תהליך הפיתוח ארוך ומורכב יותר, ולכן גם המחיר של בניית אפליקציה יקר יותר, וגם אחרי שסיימנו את הפיתוח של האפליקציה, כל עדכון של האפליקציה הינו תהליך מורכב יחסית, אם באתר אינטרנט בשביל לעשות שינוי קטן באתר, אתם נדרשים להעלות קובץ ב FTP לשרת האינטרנט שלכם וסיימתם, כאן התהליך יותר ארוך ומורכב, צריך לפתוח תהליך עדכון גרסא מול החנות של גוגל, ובמקביל מול החנות של אפל, לפעמים זה עובר אישור מיידי ולפעמים לוקח זמן עד שמתקבל אישור וכך יוצא שכל עדכון באפליקציה לוקח פרק של זמן של לפחות כמה ימים עד שהגרסא החדשה מופצת בחנויות בכל העולם, וגם לאחר מכן צריך לוודא שכל משתמשי האפליקציה יבצעו עדכון גרסא לאפליקציה המותקנת אצלם על הטלפון בשביל שיראו את העדכון החדש.

הפתרון: אפליקציית PWA 

לאור המורכבות שתיארנו לעיל באפליקציה רגילה, קיים פתרון טכנולוגי חדש שיכול לעזור להרבה חברות ועסקים המפחדים לקפוץ למים העמוקים של בניית אפליקציות, ובאמצעות אפליקציית PWA יכולים להרוויח הרבה יתרונות שמספק הפתרון הזה.

פיתוח מהיר

תהליך הפיתוח מהיר יותר מאפליקציה רגילה, כי הטכנולוגיה היא סביבת אינטרנט, ולכן לא נדרשים מפתחים להטסת חללית, כתיבת הקוד קלה יותר, יש יותר אובייקטים ופלאגינים מוכנים לשימוש והטמעה.

זול יותר

מחיר הפיתוח זול יותר, מהסיבה הפשוטה שבאפליקציה רגילה צריך מפתחים מומחים לנייטיב ומומחיות שונה לפיתוח עבור IOS ומומחיות נפרדת עבור ANDROID , במידה ומפתחים PWA מספיק מפתח אחד והאפליקציה תרוץ טוב על שני הפלטפרומות גם אפפל וגם אנדוראיד.

מהירות גלישה

זמן טעינה מהיר יותר, היות וטכנולוגיית PWA עושה שימוש בקאש על המכשיר של המשתמש, בדומה להיסטוריית גלישה בדפדפן, אחרי שעשיתם שימוש פעם ראשונה באפליקציה, השימושים הבאים יהיו מאוד מהירים וקלים.

נראות טובה

הופעה על הסמארטפון כמו אפליקציה רגילה, המשתמשים מורידים את האפליקציה מהחנויות של גוגל ושל אפל, מבצעים התקנה כמו כל אפליקציה, והאייקון של האפליקציה מופיע על המכשיר כמו כל האפליקציות שהמשתמש מחזיק על המכשיר, ולא רואים שום הבדל בין אפליקצית PWA לאפליקציה רגילה.

יש גם הודעות פוש

ניתן לשלוח הודעות פוש כמו כל בכל אפליקציה רגילה, במידה ויש לכם הודעות חשובות למשתמשים, בין אם מבצעים חדשים, הודעות שירות, או עדכונים קריטיים לעובדים שלכם, אתם כמנהלי האפליקציה יכולים לשלוח הודעות "Push Notification" והמשתמש יקבל את ההודעה כמו שהוא מקבל הודעות חדשות של ווצאפ או טלגרם.

קידום אתרים

במידה והתוכן באפליקציית PWA שלכם מבוססת על אתר אינטרנט של העסק שלכם, אז אתם מרוויחים פעמיים, היות וגוגל יודע לזהות את התנועה בתוך האפליקציה כגלישה באתר האינטרנט שלכם, זה אומר טראפיק גבוה יותר, וזה שווה השגת דירוג גבוה יותר בגוגל על הדרך.

תחזוקה קלה

באפליקציית PWA יש פחות תקלות ובאגים, ולכן זה מבטיח פעולה חלקה יותר של האפליקציה, במידה ובכל זאת יש תקלה, מפתח אחד יכול לבצע את התיקון הנדרש ולהעלות עדכון, אין צורך בתהליך ארוך ומייגע 

לסיכום

יש הרבה יתרונות לבניית אפליקציה עם טכנולוגיית PWA, יחד עם זאת ולמרות כל היתרונות שמנינו למעלה, זה לא מתאים לכל אחד, וישנם חברות ועסקים שהפתרון היחיד עבורם הוא אפליקציה קלאסית מקצה לקצה, אם יש לכם התלבטות מה נכון עבורכם? השאירו פרטים ונשמח לעזור.

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

חברה לפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שאלה?
כתבו לנו!