בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

פיתוח אפליקציות היברידיות

האם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציה היברידית או אפליקציית NATIVE? אם גם אתם מרגישים כעת שאתם קוראים ג'יבריש, המידע הבא עתיד לסייע לכם רבות.

כבר תקופה לא קצרה שאתם מנסים לשאוב השראה, לעלות על צורך של האנושות שטרם נענה ולחשוב מהו הדבר הגדול הבא שתוכלו לעשות. לא מעט יזמים מנסים לאתר ולזהות את הרעיון המנצח לפיתוח האפליקציה שתגרור פידבקים מעולים, כמות אדירה של הורדות ותניב הכנסות יפות.

שלב גיבוש הרעיון שלכם לאפליקציה הוא השלב ההתחלתי. אם גם אתם חשבתם שכאן מתחילה ונגמרת העבודה שלכם, הרי שכדאי שתחשבו שוב. בעת שתגיעו עם הרעיון הגולמי (או המגובש) שלכם אל מפתחי האפליקציות, תצטרכו להשיב על מעט שאלות. מטרתן? להבטיח בעבורכם את הפיתוח האידיאלי התואם את הצרכים שלכם.

אחת מאותן שאלות מהותיות תהיה השאלה הבאה: האם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציה היברידית או אפליקציית NATIVE?
אם גם אתם מרגישים כעת שאתם קוראים ג'יבריש, המידע הבא עתיד לסייע לכם רבות.
[פיתוח אפליקציות היברידיות]
 אפליקציית NATIVE – על מה בדיוק מדובר?אחת האפשרויות העומדות בפניכם עם פיתוח האפליקציה, הוא פיתוחה על בסיס פיתוח NATIVE. במילים אחרות? מדובר על שפה מקורית של מערכת ההפעלה. מאחר ומדובר על שידוך מדויק שבין מערכת ההפעלה ובין הפיתוח, הרי שהאפליקציה עובדת בסינכרון מלא עם כל היישומים של המכשיר החכם. כתוצאה מכך, שביעות רצון המשתמשים גבוהה, תוך שפתוחות בפניהם יותר אפשרויות והם חשים פחות מוגבלים.

גם אתם תוהים אם כן מהו החיסרון של פיתוח בשיטה זו ומדוע רבים פונים דווקא לפיתוח אפליקציה היברידית? בעת שאתם מפתחים את האפליקציה שלכם בהתאמה למערכת הפעלה מסוימת (של אייפון – פיתוח אפליקציות לאייפון או אנדרואיד – פיתוח אפליקציות לאנדרואיד), הרי שאתם מגבילים את עצמכם בכמות ההורדות העתידית. בכל אפליקציה מגולם חזון כלכלי, ובעת שאתם פונים אל קהל משתמשים ספציפי, הרי שאתם מפחיתים משמעותית את פוטנציאל ההורדות.
 במידה והחלטתם להנגיש את האפליקציה לכל משתמשי המכשירים החכמים בשתי מערכות ההפעלה, הרי שאתם צריכים לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

עלויות פיתוח גבוהות מאד בעבור פיתוח כפול (לכל מערכת הפעלה).
חיפוש המפתחים המיומנים והמקצועים ביותר בכל מערכת.
יש להבטיח סינכרון בשלבי הפיתוח המתבצעים במקביל. אפליקציה היברידית – אפליקציה של כולם!האפליקציה ההיברידית היא אפליקציה שמתאימה את עצמה אל שתי מערכות ההפעלה הגדולות ביותר כיום בעולם – IOS ואנדרואיד.
נדמה כי ישנה מלחמה סמויה בין אוהדי האייפון שמכורים למערכת ההפעלה ה-IOS, ובין אלו שמערכת ההפעלה שלהם היא זו שמציעה אנדרואיד.
לכם אגב, זה לא ממש משנה: פיתוח אפליקציה היברידית הוא פיתוח שמכוון מראש גבוה, ולוכד תחתיו את כל המשתמשים של כל מערכות ההפעלה.
 ישנם יתרונות בולטים לפיתוח של אפליקציה היברידית, הכירו אותם:

חיסכון אדיר במשאבים היקרים ביותר – זמן וכסף

פיתוח אחיד שמאפשר לכם להשיק את האפליקציה ללא עיכובים או תלות
פוטנציאל לכמות הורדות גדולה יותר (כל המשתמשים בכל המערכות – רלוונטים) 
הפיתוח ההיברידי מבוסס על פיתוח אחד בלבד – כזה המיועד לשתי מערכות ההפעלה. חשוב לציין כי לעתים ידרשו התאמות ייחודיות
בהתאם לכל המערכת, אך עדיין מדובר על תהליך יעיל וחסכוני יותר.
 אתם לא צריכים לעבוד על שני פרוייקטים במקבילחשוב להבין דבר מהותי: פיתוח אפליקציה הוא פיתוח הדרגתי, שמבוסס על שלל שלבים, פגישות, בדיקות, תיקונים ודיוק המוצר השלם
בהתאם לצרכי הלקוח. בעת שאתם בוחרים לפתח את האפליקציה ב-NATIVE, הרי שאתם צריכים לעבוד כפול. כידוע, הזמן שלכם שווה כסף,
ובמקרה הזה אתם עתידים להשקיע לא מעט ממנו.

אפליקציה היברידית מאפשרת לכם לחסוך זמן והמון כסף. זהו פיתוח יעיל שמאפשר לכם להתנהל אל מול גורם אחד ולא אל מול מספר גורמים שונים (ולעתים גם בחברות פיתוח אפליקציות שונות לחלוטין). את האפליקציה ההיברידית ניתן להנגיש לקהלים רבים, זאת מבלי שנדרש מכם לעשות סקרי שוק מעמיקים באשר לשאלה באיזו מערכת הפעלה משתמש קהל היעד שלכם לאפליקציה. אפליקציה היברידית – פשוט לכולם!

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
הקודם
הבא

שאלה?
כתבו לנו!