בלוג שטיבל לפיתוח אפליקציות חכמות

איפיון אפליקציות

האם שאלתם את עצמכם פעם מה גורם לכם להוריד אפליקציה ספציפית ולא אפליקציה מתחרה? אולי לכם אין תשובה חד משמעית, אך לאלו שפיתחו את האפליקציה – דווקא כן.

אפשר לנחש כי גם בסמארטפון שלכם מותקנות מספר אפליקציות. למרות שאתם עושים שימוש במספר אפליקציות בודדות, בחנות האפליקציות ממתינים אלפי יישומונים שיורידו אותם. האם שאלתם את עצמכם פעם מה גרם לכם להוריד אפליקציה ספציפית ולא אפליקציה מתחרה? אולי לכם אין תשובה חד משמעית, אך לאלו שפיתחו את האפליקציה – דווקא כן.

שלב איפיון אפליקציות

אפשר לדמות את השלב הזה לרקיחת מתכון: עוד הרבה לפני שרוכשים חומרי גלם, ציוד מתאים ושוכרים את שירותיו של שף יצירתי, משקיעים מחשבה במתכון. כל עוד יש מתכון – יש חומר גלם שאפשר לעבוד איתו. כשאין מתכון? הרי שצוללים אל אי ודאות, כאשר הדרך עלולה להציב שלל אתגרים ואירועים בלתי צפויים. 

איפיון אפליקציות – מה עושים בשלב הזה? בפגישה הראשונה שלנו בתור חברה לפיתוח אפליקציות אתכם, ננסה להבין תחילה מהו הרעיון שלכם. לרוב, מגיעים אלינו יזמים, פרטיים וחברות עם רעיון גולמי, בציפייה שאנו ננסה לפתח אותו. ואכן, זה מה שאנו עושים. הרעיון שלכם – בצורתו הגולמית או המגובשת, הוא רק רעיון.

המטרה שלנו בשלב האיפיון היא לחלק את הרעיון למספר רב יותר של חלקים:

מיהו קהל היעד שיוריד את האפליקציה
האם יש לאפליקציה שלכם אפליקציות מתחרות' מהו הבידול והערך המוסף שאתם מביאים אתכם
על איזו נקודת כאב עונה האפליקציההאם צפויים לה "חיי מדף" קצרים או ארוכים ועוד…

 איפיון האפליקציה – למי ומתי הוא נחוץ?

התשובה פשוטה למדי, מדובר על שלב שנחוץ לכל אחד ובכל מקרה. לצאת לדרך מבלי לאפיין את האפליקציה, זה כמו לנהוג ברכב ללא אורות שיאירו לכם את הדרך. נהוג המון פעמים לחשוב שתהליך האפיון נועד רק לחדד את הרעיון, אך למעשה מדובר על שלב שבו מנסים להבין איך כל אחד עתיד לתפוס את האפליקציה:

המשתמשים (מה הם יחשבו, האם האפליקציה תהיה להם אטרקטיבית)
אתם – כעסק (מהו הפוטנציאל העסקי, האם האפליקציה תתרום לכם במיתוג ומוניטין חיובי, האם היא תניב רווח כלכלי)
המשקיעים שלכם (האם האפליקציה במצבה הנוכחי תצליח לשכנע משקיעים) 

שלב האפיון חיוני גם לכם, ובטווח הארוך הוא יכול לחסוך לכם המון.  רק נסו לדמיין לעצמכם מצב, בו אתם מדלגים על שלב האפיון. תוך כדי תנועה, ולאחר שצוות הפיתוח התחיל לעבוד האפליקציה, אתם מבינים כי ישנם דברים שתרצו לשנות.המשמעות היא שהעבודה מתארכת שאין את שלב האיופיון בתהליך פיתוח אפליקציות, וגם שתצטרכו לשלם על שעות עבודה שלבסוף לא הניבו פרי.השקעה בשלב האפיון לא מעכבת אתכם עם היציאה לדרך, אלא שהיא מבססת את התנאים הטובים ביותר לפיתוח האפליקציה. בשלב זה, בוחנים כל אלמנט באפליקציה העתידית – לאורכה ולרוחבה. כך, לפני שיוצאים לדרך, ישנה מעין סקיצה המדמה את האפליקציה העתידית. בהתאם, הסבירות לשינוי תוכניות לאחר התחלת העבודה איננו גדול, וגם אם הוא קיים – הוא מזערי.

אז איך אתם תרצו את האפליקציה שלכם מעוצבת?

שלב האפיון נוגע בכל אלמנט ואלמנט באפליקציה שלכם. יורדים לרזולוציות הקטנות ביותר, זאת על מנת להבטיח את שביעות רצונכם המלאה ואת התאמת האפליקציה לקהל היעד. כך לדוגמא, מוענקת חשיבות גדולה לסוגיית העיצוב:

באילו צבעים תעוצב האפליקציה
מה יהיה גודל הכפתורים / לחצנים
איך יראה כל חלון באפליקציה שלכם
מה יהיה גודל הגופן וסוג הגופן
ועוד…

לפתח אפליקציה איכותית 

בסופו של דבר, המטרה שלכם היא ליהנות מכמה שיותר הורדות ומכמה שפחות נטישות.שלב אפיון אפליקציות נרחב, יסודי ומקצועי, שם את הדגש על כל המרכיבים שיוצרים את השלם – האפליקציה שלכם.החוויה שתעבירו את המשתמשים שלכם, היא זו שתקבע מה יהיו הביקורות והתגובות לאפליקציה. מסמך האפיון קריטי, ויחד אתכם נבנה אותו בהדרגה, ותוך הבנה מלאה מהן המטרות שלכם ומה המשתמשים שלכם רוצים לקבל.

מנחם ודן

שותפים לדרך כבר למעלה מעשרים שנה, ומומחים טכנולוגיים לפיתוח אפליקציות מדהימות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולאתגר אותנו.

פיתוח אפליקציות ועוד הרבה

צריכים אבא ואמא לאפליקציה שלכם? אנחנו הכתובת עבורכם, משלב הרעיון עד לפרסום בחנויות.
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
אפליקציות שיצאו מכאן לשוק
אתם מוזמנים לראות
הקודם
הבא

שאלה?
כתבו לנו!