אנחנו יוצרים חווית משתמש יוצאת מן הכלל!

עיצוב אפליקציה זהו חלק מרכזי וקריטי בתהליך של בניית אפליקציה. מדוע הוא כל כך חשוב? מי האנשים המתאימים לבצע אותו? ולמה חשוב לבצע אותו לפני שהתחלתם לתכנת שורת קוד אחת? בשורות הבאות נעשה לכם סדר ותקבלו תמונה ברורה על כל הנושא.

מחקר וניתוח

תהליך עיצוב אפליקציה מורכב משני חלקים חשובים UI + UX, בטח יצא לכם לשמוע את המילים הללו, ולא הבנתם מה זה אומר ולמה זה חשוב. לפני תחילת תהליך העיצוב מומחים שלנו יושבים ובוחנים את שוק היעד, על מנת להבין את הצרכים העסקיים ותיאום ציפיות נכון מול המשתמשים על מנת לתכנן נכון את האפליקציה, הניתוח הראשוני הוא הבסיס עליו יתבצע תהליך עיצוב האפליקציה.

עיצוב UX או בניית חוויית המשתמש

השלב הבא בתהליך פיתוח אפליקצייה למובייל זהו שלב ה UX, בתהליך הזה יושב מומחה UX ובונה את כל המסע שמשתמש קצה באפליקציה יעבור, החל משלב הרישום לאפליקציה, עד לשלב סופי באינטראקציה שלו עם האפליקציה שזה יכול להיות סיום הזמנת מוצרים ורכישה בכרטיס אשראי.

בואו ניקח לדוגמא רישום לאפליקציה, פעולה לכאורה מאוד פשוטה שפוגשים יום יום בכל אפליקציה, הפעולה הזו דורשת המון חשיבה שצריך לתת עליה את הדעת, באיזה שלב לבקש מהמשתמש להירשם? אולי כדאי לתת לו להיכנס כאורח ולחוות קצת את האפליקציה ללא רישום, ורק כאשר מבקש לבצע פעולה משמעותית יותר באפליקציה רק אז נבקש ממנו להירשם.

האם הרישום יתבצע באמצעות חשבון גוגל או פייסבוק של המשתמש, שם משתמש וסיסמא, או בכלל רק באמצעות מספר הטלפון שלו? לכל אופציה כזו ישנם שיקולים לכאן ולכאן, ותלוי מאוד בקהל היעד של האפליקציה, ובנישה שבה היא פועלת, וההחלטה כיצד לתכנן את מסכי הרישום מושפעים מכך באופן ישיר.

כך על זו הדרך, איזה מידע נציג בדף הראשי, היכן אני מבקש מהמשתמש להכניס כרטיס אשראי, ועוד המון פעולות, מעצב ה UX לוקח את כל המידע הזה שקיבל מכם, כמו אדריכל בבניית בית ומשרטט בשחור לבן את המסכים אחד לאחד ואת כל התהליכים בתוך האפליקציה מקצה לקצה.

ישנם כמובן תהליכים שניתן להציג אותם באפליקציה במגוון חלופות, תפקידו של מעצב ה UX להציג לכם חלופות אלו, ורק לאחר שאתם מאשרים את ה FLOW של כלל המסכים ניתן לגשת לחלק הבא בתהליך עיצוב ה UI.

עיצוב UI 

תהליך עיצוב UI זהו תהליך שבו המעצב לוקח את כל מה שהוגדר בשלב ה UX ויוצק צבעוניות למסכים, בניית השפה הגרפית, בחירת גופנים מתאימים, וכאן כל מסכי האפליקציה כבר מקבלים צבע, בהתאם לצבעי המותג, בשלב זה המעצב יציע בדרך כלל כמה סקיצות עיקריות, ולאחר בחירת סגנון העיצוב המועדף מעצב ה UI יכין את כל מסכי האפליקציה עם העיצוב החדש והעדכני.

תפקיד נוסף יש למעצב ה UI, זה לא רק לשפוך צבע, או להגדיר נכון את הצבעוניות של האפליקציה, אלא גם להכין את כל מסכי העיצוב בצורה טובה עבור צוות המתכנתים של האפליקציה, היות והגדרה לא נכונה תגרור אחריה ביצוע לא נכון של תכנות המסכים באפליקציה.

ישנן משמעויות חשובות נוספות לעבודת המעצב בשלב UI+UX, כרגע המעצב מגדיר את חוויית המשתמש, ואם האפליקציה היא מכירתית לצורך הדוגמא, חובה עליו לחשוב טוב איזה סגנון עיצוב יביא למקסימום מכירות.

יתרה מכך, לפני שמשימת העיצוב לא הושלמה ב 100% אסור להתחיל בתכנות, תחילת תכנות באמצע שלב העיצוב גוררת המון פעמים זריקת של הרבה שורות קוד לפח, והמשמעות הישירה היא איבוד השקעה לחינם.

קיימים מקרים נוספים אחרים שבהם ביצעתם כבר תהליך מלא של עיצוב UI+UX באפליקציה, וצריך להמשיך את הפיתוח מאותה נקודה, כך או כך אנחנו ממליצים לכם להשאיר פרטים ונוכל לבחון איך להזניק את האפליקציה שלכם קדימה.

הבית שלך לפיתוח האפלקציה
נמצא במרחק של כפתור אחד בלבד